• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą

11

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą

Dnia 22.11.2017 odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą.

Piotr Horzela, podróżnik, który spędził 4 lata na wyprawach po Afryce, Ameryce Południowej i Antarktydzie. Pan Piotr Horzela pokazał zdjęcia oraz opowiadał o półtorarocznym pobycie na Antarktyce, pracy na stacji polarnej, plusach i minusach życia na lodowcu, jak i  swojej fascynacji żyjącym tam zwierzętami: pingwinami, słoniami morskimi, fokami, ptakami i wielorybami. 

Piotr Horzela w rejonach polarnego południa spędził bez przerwy półtora roku. Podczas spotkania można było się dowiedzieć w jaki sposób trafił do antarktycznej stacji badawczej. Opowiadał też o wszechobecnych lodowcach i górach lodowych, jak sam zapowiada, obalając przy tej okazji kilka funkcjonujących stereotypów dotyczących pogody w tym rejonie świata.

Jak mówi o sobie Piotr Horzela: „Jestem leśnikiem z urodzenia i wykształcenia. Wychowałem się w odległości 12km od najbliższego sklepu i podstawówki. Później spory kawałek życia mieszkałem w dużych miastach. Nigdy chyba nie zdecyduję czy bardziej lubię odludzia czy aglomeracje. Na szczęście nie muszę. Podróże często łączę z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. Czasem wolę spędzić pół roku w jednym mieście niż przebiec przez dziesięć. Aparat mam zawsze przy sobie, ale staram słyszeć więcej niż przez wizjer.” 

Spotkanie było zorganizowane przez Panią Joannę Konieczną dla grup: 1-3 SP, 4-6 SP, 7 i klas gim.

 

Poniżej skrótowy materiał video ze spotkania:


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.