Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. W tym roku w czwartek 29 listopada w ramach pracy na rzecz Samorządu Szkolnego imprezę dla klas IV- VI przygotowali uczniowie klasy VI A pod kierunkiem p. Joanny Koniecznej.

Andrzejki rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez organizatorów. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź sprawdzał, co spotka go w najbliższej przyszłości. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Po wróżbiarskim wieczorku przyszedł czas na dyskotekę, która pełna była konkurencji tanecznych przygotowanych przez uczniów.

Impreza andrzejkowa zakończyła się o godz. 21.00. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Wieczór był magiczny.