• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

,,Jak to ze lnem było”

11

,,Jak to ze lnem było”

27.10.2017 uczniowie klas III SP wraz z wychowawcami p. H. Sobiech, M. Jastrzębską, J. Chmiel   uczestniczyli w warsztatach ,,Jak to ze lnem było”, które odbyły się w Muzeum  Regionalnym w Łukowie. Na początku dzieci obejrzały film „Len”, który przybliżył im  tradycyjne etapy  obróbki lnu od momentu zasiania aż do uszycia koszuli. Następnie zwiedziły wystawę etnograficzną „W polu i zagrodzie”, gdzie mogły zobaczyć narzędzia służące do czesania czy tkania.   Kolejnym etapem warsztatów był wyjazd do olejarni do Turzych Rogów. Spotkanie w Turzych Rogach  było okazją do zdobycia wiedzy na temat tłoczenia olejów na zimno.

Organizatorem wyjazdu była p. W. Michalak

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.