• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Paint Ball - klasa V A

15

Paint Ball - klasa V A

Dnia 7 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy V A z wychowawcą Jarosławem Michalakiem wybrali się na zorganizowaną grę zespołową - PAINTBALL. Na początek zostaliśmy poinformowani przez naszego opiekuna - sędziego, co możemy, a czego nie wolno nam robić. Dowiedzieliśmy się o tym, że gra ta polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej.

Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na kombinezonie, ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Następnie każdy z nas otrzymał kombinezon, maskę oraz markera z zapasowym ładunkiem kulek, podzieliliśmy się na dwie grupy i wreszcie udaliśmy się do wyznaczonych fortów, by bronić swoich flag.

Walka była zacięta, bo przecież „na śmierć i życie”. Trafieni zawodnicy musieli zakończyć grę i zejść do bezpiecznej strefy, by tam czekać do zakończenia rozgrywki. Gracze wyeliminowani nie mogli podpowiadać, bowiem jak wiadomo: "martwi nie mówią"… Oczywiście na jednej rozgrywce się nie zakończyło, bo przecież musiał być rewanż jeden, drugi i kolejne…

Zabawa była wyśmienita.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.