• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Samorządności 2016/2017

83

Dzień Samorządności 2016/2017

 
Jedną z wielu tradycji Publicznego Gimnazjum w Staninie jest coroczne organizowanie Dnia Samorządności. W tym roku odbył się on 21 marca 2107r., w pierwszy dzień wiosny. Uczniowie z Samorządu przygotowali zabawy i konkurencje, które były punktowane przez jury. W skład jury wchodzili nauczyciele naszej szkoły, przewodniczącym był p. dyrektor Janusz Sobiech. Pierwszą konkurencją była prezentacja ubiorów poszczególnych klas.

Uczniowie kilka dni wcześniej losowali karteczki z elementem stroju, który miał odróżniać ich od pozostałych uczniów. W tej konkurencji wygrała klasa IIIB - 6 punktów, IA i IIA – po 5 punktów, IIB - 4 punkty, IB – 3,5 punktów, IIIA- 2 punkty.

Druga konkurencją były kalambury. Dwóch uczniów wybranych przez klasę losowało zestawy z hasłami, które trzeba były odgadnąć. Za każde trafnie podane hasło klasy otrzymywały po jednym punkcie. Klasy: IB, IIA, IIB, IIIA, IIIB otrzymały po 6 punktów,  klasa IA - 4 punkty.  Konkurencję prowadziły uczennice: Marta Szewczak i Weronika Kałuska.

 
    Następną konkurencją Dnia Samorządności było  przygotowanie przez klasę piosenki lub wiersza na temat  własnej grupy. W tej konkurencji wyróżniły  się  klasy: Ib - 3 punkty, IIB i IIIB - po 2 punkty,  IIA i IIIA - po 1 punkcie.

     Kolejnym punktem Dnia Samorządności była debata na temat: „Zakaz wychodzenia  uczniów poza teren szkoły to dobry zakaz”. Debatę prowadziła p. Małgorzata Matyszek. Strona pozycji: reprezentowana była przez: Adriana Gajowego z klasy III B, Martę Szewczak z klasy IIIB, Krystiana Gajo z klasy IIB, Mateusza Dziwulskiego z klasy IA. Po stronie opozycji znaleźli się: Sebastian Chmiel z klasy IIA, Arkadiusz Osiński z klasy IIA, Sebastian Gajo z klasy IIB, Łukasz Michalak z klasy IIA.


Kolejna konkurencja - to przygotowanie deseru. Uczniowie z przygotowanych wcześniej produktów wykonali deser. Nad prawidłowym przebiegiem tego zadania czuwał uczeń Kamil Lewandowski.


Szczególnie wyróżniła się tutaj grupa uczniów z klasy IIA i otrzymała 4 punkty. Przygotowali oni bardzo pyszny i zdrowy deser z naturalnych składników. Klasy: IA, IIB, IIIB zdobyły po 3 punkty,  klasa IB otrzymała 2 punkty.
Następną konkurencją  był tor przeszkód. Zadanie to nadzorowali: p. dyrektor J. Michalak i p. B. Skwarek. Klasa IB otrzymała 3 punkty, IA – 2 punkty,  IB – 1 punkt.


Rywalizację zakończył konkurs karaoke. Uczniowie z klasy IIIA otrzymali 3 punkty, klasy: IA i IIB – po 2 punkty,  kl. IB – 1,5 punkta,  kl.: IIA, IIB i IIIB – po 1 punkcie.


Jury podsumowało punkty z poszczególnych konkurencji. A oto wyniki rozgrywek podczas Dnia Samorządności 2017:
Miejsce  I  – 19 punktów  - klasa IB.
Miejsce  II  - 18 punktów  - klasy: IIB i IIIB.
Miejsce III -  17 punktów -  klasy: IA i IIA.
Miejsce IV – 12 punktów -  klasa IIIA.


Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.