Projekt realizowany był w okresie listopad- grudzień 2016r. Adresatami projektu byli uczniowie klas 1-3 SP wraz ze swoimi wychowawcami. Jego zadania były realizowane indywidualnie i grupowo. Uczniowie zapoznali się z sylwetką i twórczością Jana Brzechwy, przechodzili przez eliminacje klasowe i przystępowali do konkursów szkolnych.

Konkurs ze znajomości wierszy Jana Brzechwy był pierwszym zadaniem ogólnoszkolnym projektu. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test dotyczący znajomości wierszy Jana Brzechwy.

Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce- Aleksandra  Poszytek  III c , Julia Pycka  II a
II miejsce- Julia Kot II a, Jakub Kot I a
III miejsce-  Martyna Nowak III a, Natalia Oskroba II b

Drugim zadaniem projektu był konkurs plastyczny pt. ,,Ilustracja do wierszy Jana Brzechwy”. Uczestnicy konkursu w bibliotece wykonywali prace plastyczne.

Wyniki  konkursu:
I miejsce- Maksymilian Koślacz III b
II miejsce- Roksana Redzik IIIc
III miejsce-Bartosz Czupryna III b
Wyróżnienia:
Jakub Kot I a
Oliwia Kudan II b
Krystian Olszewski Ia Karolina Konieczna III b
Julia gromada III a
Aleksandra Skwara III a

Trzecim zadaniem projektowym był konkurs recytatorski. Uczestnicy konkursu recytowali wybrany  wiersz Jana Brzechwy.

I miejsce – Aleksandra Poszytek III c, Aleksandra Skwara III c
II miejsce- Adrianna Bębas I a
III miejsce- Amelia Mińska I a

Na podsumowaniu projektu, które miało miejsce 11.01.17 uczestnicy wysłuchali  inscenizacji wiersza Na straganie w wykonaniu uczniów klas 1-3 SP i ucz. kl III b gimnazjum oraz recytacji wierszy uczniów którzy wygrali szkolny  konkurs recytatorski. Wszyscy uczniowie za udział  w konkursach otrzymali dyplomy, natomiast zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe.

Koordynator projektu Wanda Michalak z wychowawcami klas I-III