Narodowe Czytanie 2016

Narodowe Czytanie 2016

Po raz kolejny odpowiadając na apel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania. Propaguje ona największe dzieła polskiej literatury, wzmacnia poczucie narodowej tożsamości i popularyzuje czytelnictwo wśród Polaków. W tym roku wspólnie czytaliśmy Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Dzieło to zostało wybrane przez czytelników, podczas internetowego głosowania.

,,To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić” – mówił prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wynik głosowania. Do czytania w naszej szkole zostali zaproszeni:  miejscowy lekarz Paweł  Wojciuk,  dzielnicowy Andrzej Ostrowski,  dyrektor Janusz Sobiech oraz uczennice Julia Kałuska, Aleksandra Kędra. Czytanego fragmentu wysłuchali uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.

Organizatorem akcji w szkole była p. W. Michalak.