• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Narodowe Czytanie 2016

3

Narodowe Czytanie 2016

 

     Po raz kolejny odpowiadając na apel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania. Propaguje ona największe dzieła polskiej literatury, wzmacnia poczucie narodowej tożsamości i popularyzuje czytelnictwo wśród Polaków. W tym roku wspólnie czytaliśmy Quo vadis Henryka Sienkiewicza. Dzieło to zostało wybrane przez czytelników, podczas internetowego głosowania.

,,To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić” – mówił prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wynik głosowania. Do czytania w naszej szkole zostali zaproszeni:  miejscowy lekarz Paweł  Wojciuk,  dzielnicowy Andrzej Ostrowski,  dyrektor Janusz Sobiech oraz uczennice Julia Kałuska, Aleksandra Kędra. Czytanego fragmentu wysłuchali uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.

Organizatorem akcji w szkole była p. W. Michalak.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.