Tydzień Edukacji Globalnej to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna, która odbywa się w większości krajów europejskich w jednym z tygodni listopada. W 2016 roku odbyła się już 18 edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej.Uczniowie klas I a i I b gimnazjum pod opieką Joanny Osiak pracowali nad tematem tegorocznej akcji TEG: „Razem Dla Pokoju” w formie spotkania dyskusyjnego, w trakcie, którego były omawiane tematy globalnej sytuacja z tego i ubiegłego roku.

Uczniowie po spotkaniu mieli za zadanie w zespołach przygotować plakaty, które miały pokazać społeczności uczniowskiej i dorosłym ważność tego tematu, w ten sposób promować ideę wspólnego działania na rzecz pokoju na świecie.
Udział w akcji pozwolił uczniom:

• przybliżyć ideę edukacji globalnej, która otwiera oczy i umysły ludzi na rzeczywistość, uświadamia potrzebę stworzenia świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości, równości i będą przestrzegane prawa człowieka
  • zwrócić uwagę  na globalne wyzwania i problemy oraz skłonić do poszukiwania ich rozwiązań oraz zaplanowania działań