• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Rajd Rowerowy do Szczałbu

5

Rajd Rowerowy do Szczałbu

 

    17 czerwca uczniowie klas czwartych uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Szczałbu. Jego celem było kształtowanie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze, zwiedzanie zabytków sakralnych, integracja uczniów oraz popularyzacja aktywności fizycznej. Opiekunowie: p. Anna Nowak, p. Joanna Konieczna, p. Bernarda Jalowska, p. Joanna Chromińska, p. Faustyna Zalewska oraz uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną i wytrzymałość pokonując ok. 35 km.

W Szczałbie znajduje się Sanktuarium Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego, zaś w odległości 200 metrów od kościoła bije źródełko, przy którym w lipcu 1946 r. wzniesiono figurę Niepokalanego Serca Maryi. Woda z tego źródełka uważana jest za cudowną. Hrabia Wojciech Suchodolski, dziedzic dóbr Wojcieszkowa w 1824 r. wzniósł pierwszy drewniany kościół w Szczałbie, jako podziękowanie Bogu za uzdrowienie dziecka. Jego córka od urodzenia niewidoma, pewnego dnia oddaliła się od domu. Odnaleziono ją następnego dnia, siedzącą pod drzewem na którym wisiał obraz Matki Bożej. Dziewczynka odzyskała wzrok po przemyciu oczu wodą ze źródełka, które istnieje do dzisiejszego dnia. Uczniowie poznali historię tego miejsca oraz pili wodę ze źródełka.    

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.