• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Warsztaty edukacyjne dla rodziców

5

Warsztaty edukacyjne dla rodziców

 

      W dniu 9 marca 2016 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców pod hasłem ,,Jak ugryźć agresję” zorganizowane przez p. Agnieszkę Paśnikowską. Spotkanie poprowadzili zaproszeni goście p. Magdalena Mojska – Sadowska- pracownik Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Łukowie i p. Szymon Sadowski – policjant. W pierwszej części prowadzący przypomnieli jakie są rodzaje agresji i w jakich sytuacjach najczęściej się z nią spotykamy. Następnie p. Magda i p. Szymon zaprosili uczestników warsztatów do dyskusji na temat przyczyn występowania wspomnianych zachowań.   

Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na konieczność realizowania podstawowych potrzeb zarówno dzieci jak i dorosłych oraz na konsekwencje wynikające z ich nie zaspokojenia. Zgromadzeni rodzice mieli okazję do wyrażenia swych poglądów i wątpliwości dotyczących metod wychowawczych i sposobów nawiązywania relacji ze swymi dziećmi. Poruszony był również temat trudnych emocji takich jak gniew, frustracja czy lęk. Na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymali konkretne wskazówki w jaki sposób prowadzić empatyczny dialog unikając krytyki i osądów w myśl idei ,,Porozumienia bez przemocy”.Ewaluacja wykazała duże zainteresowanie tematem i chęć rodziców uczestniczenia w kolejnych spotkaniach poświęconych tej tematyce.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.