• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Kobiet 2016

13

Dzień Kobiet 2016

 

     9.03.2016 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Został on przygotowany przez grupę artystyczną Mali My pod opieką Pań: Anny Nowak i Anity Koniecznej.Grupa dnia 8.03.2016r. zaprezentowała swój występ także na Hali Gimnastycznej w Staninie dla całej społeczności gminnej.Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.Poniżej przedstawiamy nagranie video, zapraszamy do oglądania.

 

Gminne Obchody Dnia Kobiet w Hali ZS STANIN

Gminny Dzień Kobiet obchodzony w dniu 08 marca 2016r. w Staninie zgromadził około 700 mieszkanek gminy. W programie dla Pań z naszej gminy przygotowane zostało kilka atrakcji.

Na początku głos zabrał Wójt Gminy Krzysztof Kazana składając życzenia z okazji święta Pań. Życząc wszystkim Paniom żeby były na co dzień doceniane, kochane i bez względu na sytuacje w jakiej się znajdą zawsze były sobą i aby nigdy się nie zmieniały.

Głównym punktem święta Pań był występ kabaretu Kopydłów na czele z Komendantem Leszkiem Benke. Komendant opowiedział co dzieje się w Kopydłowie i remizie OSP oraz uczył młodego policjanta Bemola jak „zarywać” do kobiet. Ruda Misia przygotowywała się do konkursu śpiewania i przedstawiała dziewczynę, która ma największe powodzenie u chłopaków w Kopydłowie. Artyści grający u boku Komendanta, Rudą Miśkę i policjanta Bemola to na co dzień Lidia Kucharska-Segień oraz Mateusz Dewera.

Nie wszyscy ze składu kabaretu mogli przyjechać do Stanina, ponieważ, jak powiedział Komendant Leszek Benke: "Ktoś musiał zostać, żeby krowy wydoić!". Grupa z ponad 30-letnim stażem dobrze wie, jak rozbawić publiczność do łez.

Część artystyczną uświetniły również występy naszej młodzieży szkolnej: Kabaret „Mali My” ze Stanina pod opieką Pani Anity Koniecznej i Pani Anny Nowak oraz Zespół ludowy „Jarzębinki” ze Stanina pod przewodnictwem Pani Jolanty Skwarek.

Na zakończenie uroczystości Panowie na czele z Wójtem wręczyli Paniom słodkie upominki.

Organizator „Dnia Kobiet” Wójt Gminy Stanin serdecznie dziękuje wszystkim Paniom, za przybycie na Gminne Obchody Dnia Kobiet. Podziękowania należą się również gospodarzowi uroczystości Dyrektorowi Zespołu Szkół w Staninie Panu Januszowi Sobiechowi za przygotowanie miejsca uroczystości.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.