• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Koncert kolęd i pastorałek

11

Koncert kolęd i pastorałek

 

Pielęgnowanie Bożonarodzeniowych tradycji, wzmocnienie więzi społeczności Zespołu Szkół w Staninie i prezentacja najmłodszych talentów środowiska szkolnego to główne cele uroczystości jaka odbyła się 10 stycznia 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Staninie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali i wystawili spektakl muzyczny ph. ,,Do Betlejem nie jest tak daleko”. Przez dwie godziny rozbrzmiewały piękne polskie kolędy oraz poezja Bożonarodzeniowa.

Wykonawcami byli uczniowie, absolwenci, nauczyciele i rodzice – wszyscy, którzy czują się związani ze środowiskiem szkolnym, PRZYJACIELE Zespołu Szkół w Staninie. Autorem scenariusza, reżyserem i głównym organizatorem uroczystości była Pani Jolanta Skwarek – na co dzień nauczycielka muzyki w stanińskiej szkole, dekoracje przygotowała Pani Wiesława Orzełowska. Ozdobą uroczystości były przepiękne utwory wykonywane przez absolwentów szkoły towarzyszeniem skrzypiec i pianina.

Spotkanie przebiegało w uroczystej, świątecznej atmosferze. Spotkało się z wielkim uznaniem licznie zgromadzonej publiczności, którą stanowili mieszkańcy Stanina i okolicznych miejscowości, dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół, władze Gminy Stanin, reprezentowane przez Przewodniczącą Rady Gminy Panią Zofię Czubek. Wyrazem osiągniętego sukcesu były burzliwe oklaski jakie wykonawcy zebrali na zakończenie koncertu.

Po duchowej uczcie w postaci kolęd i pastorałek wszyscy goście i występujący artyści spotkali się na herbatce i ciasteczku, które przygotowali rodzice uczniów zespołu Szkół. Wykonawcy zbierali zasłużone gratulacje a widzowie dzielili się refleksjami na temat poziomu artystycznego koncertu.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Staninie bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, absolwentom szkoły, nauczycielom i wreszcie, a może przede wszystkim dzieciom i młodzieży uczącym się w Stanińskich szkołach za włączenie się w przygotowanie koncertu .

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.