Dnia 22.12.2015r. w Zespole Szkół w Staninie odbyło się spotkanie opłatkowe. Przybyli zaproszeni goście: Krzysztof Kazana- Wójt Gminy Stanin, Zofia Czubek- Przewodnicząca Rady Gminy Stanin, Anna Ostrysz- kierownik GOPS-u oraz osoby samotne i starsze z terenu całej gminy. Uczniowie klasy III PG, Szkolny Klub Wolontariatu oraz zespół wokalny Jarzębinki, pod kierunkiem nauczycieli: p. M Kabat, p. Bożeny Skwarek i p. Wandy Michalak, p. Jolanty Skwarek przedstawili jasełka bożonarodzeniowe - była to uwspółcześniona historia Narodzenia Pańskiego.

Podczas uroczystości gościom towarzyszyła Święta Rodzina, Aniołowie, Diabły i oczywiście Trzej Królowie. Uczniowie dla wszystkich zebranych przygotowali prezenty  (gipsowe szopki, gwiazdy, anioły, mikołaje), które wykonali własnoręcznie. Tego dnia wystąpiła również grupa artystyczna „Mali My” pod kierownictwem p. Anny Nowak i p. Anity Koniecznej ze swoim przedstawieniem Jasełkowym. Do wspólnego występu grupa ta zaprosiła zespół „Jarzębinki” pod opieką p. Jolanty Skwarek, który to wzbogacił swoim śpiewem występ uczniów. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek wigilijny. Śpiewając kolędy oraz dzieląc się dobrym słowem i refleksjami zebrani spędzili czas do późnych godzin popołudniowych.