• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Trójmiasta

11

Wycieczka do Trójmiasta

 

    W dniach 28.05.15- 30.05.15 uczniowie klas I, III i VI wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Celem wyprawy było zwiedzanie miejscowych zabytków i innych atrakcji ale także dobra zabawa i miłe spędzenie czasu w klimacie nadmorskim. Przez cały pobyt dopisywała słoneczna pogoda, co pozwoliło na realizację zaplanowanego programu. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili Gdańsk – starówkę, kościół Mariacki.

Zmęczeni, ale zachwyceni widokami z wieży przeszli pod Złotą Bramę i Traktem Królewskim do Fontanny Neptuna. Po posiłku przyszedł czas na rejs statkiem z Gdańska na Westerplatte, gdzie pan przewodnik Jarek udzielił dzieciom lekcji historii, opowiadając o wydarzeniach z 1 września 1939 roku. W dalszej części dnia było Sopockie molo i oczywiście moczenie nóg w Bałtyku.

Kolejny dzień był równie interesujący. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Hel  z portem rybackim, Fokarium i latarnią morską. Odpoczywali w Sopockim Parku Wodnym, który zaskoczył dzieci wieloma atrakcjami.Przed sobotnim powrotem do domu wycieczka udała się do akwarium w Gdyni Tam podziwiali piękne morskie okazy. Około południa dotarli do Oliwy, gdzie wysłuchali pięknego koncertu organowego w  Katedrze Oliwskiej. O godz. 13.00 zmęczeni ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji uczestnicy wycieczki wyruszyli w powrotną podróż do domu. BĘDZIE CO WSPOMINAĆ!

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.