• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Zielona Ścieżka Zdrowia

21

Zielona Ścieżka Zdrowia

 

    Tradycją w naszym gimnazjum stała się tzw. Zielona Ścieżka Zdrowia. W tym roku szkolnym zaplanowano obchody tego dnia na 27 maja. Odpowiedzialnymi za przebieg imprezy były p. Anna Nowak oraz p. Beata Łazuga. Ze względu na niesprzyjającą aurę, nie mogliśmy wyjść w teren, jednak wszystkie zaplanowane wcześniej zadania uczniowie zaliczali na poszczególnych punktach w budynku szkoły. Zaczęło się od prezentacji klas pierwszych i drugich. 

Klasa IA przygotowała prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w naszej szkole. Na podstawie rozmów z uczniami oraz nauczycielami, wskazali miejsca, w których najczęściej dochodzi do niewłaściwych incydentów. Klasa IB przygotowała scenkę, w której uczniowie pokazali rodzaje przemocy oraz sposoby radzenia sobie z nią.

Klasa IIA w przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej przybliżyła nam definicję przemocy. Na podstawie wywiadu z dzielnicowym oraz przewodniczącą zespołu interdyscyplinarnego, działającego w Gminie Stanin, przekazali jaka jest skala zjawiska przemocy na terenie naszego środowiska lokalnego. Przypomnieli nam o instytucjach udzielających pomocy osobom poszkodowanym.

Klasa IIB za pomocą scenki uczyła nas tolerancji. Uczniowie pokazali jak zachować się względem osób niepełnosprawnych. Następnie wszystkie klasy wyruszyły na poszczególne punkty, aby wykonać przygotowane wcześniej zadania. Były to zadania związane z uzależnieniem, segregowaniem śmieci, pierwszą pomocą oraz nauka tańca integracyjnego „Belgijka”. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na hali sportowej, gdzie odbywały się rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie udali się na zasłużony posiłek sponsorowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie chętni zatańczyli „Belgijkę”, po czym wysłuchali wniosków i spostrzeżeń, które przygotowały klasy trzecie.Mimo, że pogoda nie dopisała, Zielona Ścieżka Zdrowia została przez wszystkich zaliczona.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.