• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Katecheza o powołaniu

4

Katecheza o powołaniu

 

    W piątek 22 maja 2015 roku na zaproszenie J. Chromińskiej w Szkole Podstawowej w Staninie gościła siostra Zofia O. ze Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny zwanych Sercankami. Siostra przeprowadziła katechezy w klasach pierwszych i trzecich, a także w IV b i V b. Dzieci dowiedziały się, co to jest powołanie i jak je rozpoznać. W bardzo ciekawy sposób siostra opowiadała o regułach i zadaniach Zgromadzenia. Siostry nie noszą habitów lecz strój świecki prowadząc życie ukryte przed światem na wzór Maryi, która w codziennym życiu uchodziła za zwykłą kobietę.

Sercanki realizują swoje powołanie poprzez pracę wśród dzieci  i  młodzieży. Pracują jako nauczycielki, katechetki, przedszkolanki. Zgromadzenie prowadzi przedszkola, domy dziecka, bursy, rekolekcje, dni skupienia dla młodzieży, a także działalność misyjną. Siostry pracują na misjach w Brazylii, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, we Włoszech. Uczniowie poznali nowe słowa takie jak habit czy brewiarz, który mogli obejrzeć. Na obrazkach zaprezentowanych przez siostrę poznali różnorodność wzorów i kolorów habitów. Swoją miłość do Jezusa najodważniejsi potwierdzili „śpiewająco” odpowiadając na pytania siostry Zosi słowami pieśni „Sercem kocham Jezusa”. Każdy otrzymał od siostry pamiątkowy obrazek przedstawiający Najczystsze Serce NMP. Może w przyszłości do  kogoś Pan Jezus powie: Pójdź za Mną! I usłyszy odpowiedź:  Oto Ja – Poślij Mnie. Kto wie ?

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.