• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Sandomierza

11

Wycieczka do Sandomierza

   W środę, 6 maja 2015 roku, klasy III i I gimnazjum pod opieką pań. E. Wardak, B. Gajownik, I. Połeć i W. Michalak wybrały się na wycieczkę do Sandomierza, miasta znajdującego się na siedmiu wzgórzach. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, oglądając zabytkowe kamienniczki. Następnie przeszliśmy do bazyliki katedralnej, gdzie podziwialiśmy obrazy, które przedstawiały męczęńską śmierć chrześcijan. Mogliśmy obejrzeć z zewnątrz dziedziniec zamkowy z zamkiem oraz ratusz z zewnątrz.

   Przeszliśmy uchem igielnym, spacerując obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza. Na koniec naszej wycieczki byliśmy w zbrojowni rycerskiej u sandomierskich rycerzy. Wracając do autobusu, mieliśmy okazję obserwować nagrania do serialu 'Ojciec Mateusz”. Wszyscy miło spędziliśmy czas i poznaliśmy historię tego miasta. Mimo długiej podróży autokarem, stwierdziliśmy, że wyjazd był udany.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.