• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wojewódzki konkurs BRD w Krynce

10

Wojewódzki konkurs BRD w Krynce

 

   Każda z drużyn musiała zmierzyć się z czterema zadaniami. Testem sprawdzającym znajomość przepisów ruchu drogowego, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, a także jazdą po torze przeszkód i miasteczku rowerowym. Z naszej szkoły wzięło udział 4 uczniów, którzy zajęli 8 miejsce na 19 drużyn, 1 miejsce zdobyła szkoła z Krynki, która była gospodarzem konkursu.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji na czwórkę z plusem oceniają wiedzę i umiejętności zawodników. – Nie ma co narzekać. Uczestnicy turnieju spisali się dobrze - podsumowuje podinspektor Mariusz Szajwaj, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KWP w Lublinie. - Szczególnie w miastach obserwujemy teraz taką tendencję, że dzieci nie przywiązują wagi do przepisów ruchu drogowego, co bardzo często kończy się źle. A tu widać, że tę wiedzę potrafią dobrze wykorzystać.

Najwięcej problemów przysporzyło uczniom poruszanie się po miasteczku rowerowym. Niektórzy mieli problemy z odczytaniem znaków, inni z zachowaniem się na skrzyżowaniach.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.