• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Pasowanie na czytelnika 2015

46

Pasowanie na czytelnika 2015

  

   Dnia 29.01.2015 r. (czwartek) w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I szkoły podstawowej na czytelnika biblioteki szkolnej. Na początku uroczystości uczniowie wysłuchali krótkiej inscenizacji bajkowej pt. ,,Bajkowy sen Grzesia, który nie lubił czytać książek”. W postaci bajkowe wcielili się uczniowie kl. IB gimnazjum. Był Czerwony Kapturek, Kot w butach, Królewna Śnieżka, Szewczyk Dratewka, Jaś i Małgosia.

   Wszyscy bohaterowie trafnie zostali rozpoznani przez najmłodszych widzów. Po inscenizacji  dzieci  odpowiadały na pytania dotyczące poszczególnych bajek. Za  poprawną odpowiedź otrzymywały „małe co nie co” w postaci słodkości przygotowanych przez organizatorów uroczystości.  Przyszedł wreszcie czas na główny punkt programu - uroczyste pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Każdy „pierwszoklasista” wysłuchał formuły „… pasuję Cię na czytelnika biblioteki Zespołu Szkół w Staninie”, otrzymał pamiątkowy dyplom i zaproszenie po pierwszą oficjalnie wypożyczoną książkę.  Uroczystość przygotowały nauczycielki pracujące w szkolnej bibliotece: Wanda Michalak i Iwona Połeć oraz wychowawca klasy IB gimnazjum Elżbieta Wardak.  

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.