• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Kolędowanie ph. ,,Dzieciątko niesie miłość”

50

Kolędowanie ph. ,,Dzieciątko niesie  miłość”

 

   Pielęgnowanie Bożonarodzeniowych tradycji, wzmocnienie więzi społeczności Zespołu Szkół w Staninie i prezentacja najmłodszych talentów środowiska szkolnego to główne cele uroczystości jaka odbyła się 18 stycznia 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Staninie.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali i wystawili spektakl muzyczny ph. ,,Dzieciątko niesie miłość”. Przez dwie godziny rozbrzmiewały piękne polskie kolędy oraz poezja Bożonarodzeniowa.   

  Wykonawcami byli uczniowie, absolwenci, nauczyciele i rodzice – wszyscy, którzy czują się związani ze środowiskiem szkolnym, PRZYJACIELE Zespołu Szkół w Staninie. Autorem scenariusza, reżyserem i głównym organizatorem uroczystości była Pani Jolanta Skwarek – na co dzień nauczycielka muzyki w stanińskiej szkole, dekoracje przygotowała Pani Wiesława Orzełowska.

    Niewątpliwą atrakcją wieczoru były rozważania prezentowane przez rodziców i nauczycieli oraz kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie” śpiewana przez wicedyrektora Jarosława Michalaka. Ozdobą uroczystości były przepiękne utwory wykonywane przez absolwentów szkoły z towarzyszeniem skrzypiec i pianina, na którym grał organista lokalnej parafii Pan Jarosław Gajewski.
    Spotkanie przebiegało w uroczystej, świątecznej atmosferze. Spotkało się z wielkim uznaniem licznie zgromadzonej publiczności, którą stanowili mieszkańcy Stanina i okolicznych miejscowości, dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół, władze Gminy Stanin, reprezentowane przez Przewodniczącą Rady Gminy Panią Zofię Czubek. Wyrazem osiągniętego sukcesu były burzliwe oklaski jakie wykonawcy zebrali na zakończenie koncertu.

    Po duchowej uczcie w postaci kolęd i pastorałek wszyscy goście i występujący artyści spotkali się na herbatce i ciasteczku, które przygotowali rodzice uczniów zespołu szkół. Wykonawcy zbierali zasłużone gratulacje a widzowie dzielili się refleksjami na temat poziomu artystycznego koncertu.
    Dyrekcja Zespołu Szkół w Staninie bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, absolwentom szkoły, nauczycielom i wreszcie, a może przede wszystkim dzieciom i młodzieży uczącym się w Stanińskich szkołach za włączenie się w przygotowanie koncertu .

                                                                                                                                                                         Jarosław Michalak


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.