• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Lublina

6

Wycieczka do Lublina

 

   3 października uczniowie klas trzecich gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Lublina. W planie wyjazdu było zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku i Muzeum Wsi Lubelskiej. Majdanek - miejsce to wzruszy nawet najtwardsze serca. W powadze młodzież zwiedzała „pawilony śmierci" tysięcy niewinnych ludzi..

   Była to doskonała lekcja historii. Uczniowie zakończyli wędrówkę po obozie w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu. W Muzeum Wsi Lubelskiej pani przewodnik przybliżyła życie w dawnej wsi, zapoznała z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Miło wspominany jest pobyt w budynku starej poczty, u fryzjera, w młynie…


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.