• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

38

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

 

    W związku z wygranym przez uczniów III b darmowym zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce w Konkursie Ogólnopolskim „Ksiązka przyjaciel prawdziwy”- kategoria drużyny wieloosobowe, nauczyciele bibliotekarze w dniach 21-23 października br. zorganizowali wycieczkę dla klas trzecich. Zwiedziliśmy dawną stolicę Polski - Kraków oraz rodzinną miejscowość św. Jana Pawła II. Największą atrakcją jednak była Wieliczka, gdzie Soliludek oprowadził nas po kopalni, w której odnaleźliśmy skarby w postaci przypinek.

   W jednej z komór czekał na nas Skarbnik- trochę groźny, ale sympatyczny. Opowiedział nam o solnych skrzatach, Kinga z III b stała się na chwilę księżniczką i otrzymała pierścień z legendy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładkę i lizaka. Pomimo niesprzyjającej pogody udało nam się poznać Stare Miasto w Krakowie, a dokładnie Katedrę na Wawelu, groby królewskie i kryptę, w której złożone są ciała Marii i Lecha Kaczyńskich. Z niemałym trudem wspięliśmy się do Dzwonu Zygmunta oraz obejrzeliśmy w Kościele Mariackim ołtarz Wita Stwosza. Relaksem okazał się  park wodny. Bardzo ciekawe były podziemia pod Sukiennicami, gdzie usłyszeliśmy troszkę inną legendę o smoku wawelskim. W wycieczce wzięli też udział chętni rodzice. Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.