• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

X Gminny Konkurs matematyczny

5

X Gminny Konkurs matematyczny

    04 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Staninie przeprowadzony został X Gminny Konkurs Matematyczny Klas II – III „Liczę jak komputer”. Organizatorkami były Anna Witek i Barbara Mróz wraz z innymi  nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Staninie.

   Zadania konkursowe przygotowały nauczycielki matematyki ZS w Staninie Izabela Gromada i  Iwona Czerniewicz. Konkurs trwał 60 minut. Po konkursie uczniowie zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. W tym czasie powołana Komisja Konkursowa przystąpiła do oceny prac według z góry ustalonych kryteriów dołączonych do testu konkursowego. Maksymalna liczba punktów, które można był uzyskać wynosiła 21.

 W konkursie wzięło udział 17 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu jest:

  • popularyzacja matematyki wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej,
  • wdrażanie uczniów do pokonywania trudności podczas rozwiązywania zadań,
  • zachęcanie do rozwijania zdolności matematycznych,
  • integracja uczniów gminy Stanin,
  • zacieśnianie współpracy między nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej


Wyniki konkursu:
I miejsce (ex aequo) – Paweł Kopeć SP Tuchowicz
                                      Dawid Pytlak SP Jonnik
III miejsce  – Mikołaj Osiński SP Zagoździe


   Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział i nagrody rzeczowe.Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.