• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Comenius - Turcja

4

Comenius - Turcja

   W dniach 1-7 czerwca 2014 r. nauczyciele i uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Staninie uczestniczyli w spotkaniu partnerów projektu      Comenius realizowanego w latach 2012-2014. Wizyta odbyła się w kraju koordynatora projektu- Turcji.

   Wizyta to przede wszystkim realizacja zaplanowanych zadań , z których najważniejszym było wystawienie musicalu z udziałem tradycyjnych instrumentów krajów uczestniczących w projekcie . W przedstawieniu muzycznym zabrzmiały: baglama z Turcji, skrzypce z Polski, flet z Francji, akordeon ze Szwecji, Gadulka z Bułgarii oraz panpipe z Rumunii.   

   Program spotkania obfitował w atrakcje związane z poznawaniem bogatej kultury i tradycji Turcji. Zwiedziliśmy starożytne miasta takie jak Myra z niesamowitymi grobowcami skalnymi, antyczną część miasta Side z ruinami świątyni Apolla. Mieliśmy okazje podziwiać tradycyjne tańce tureckie oraz niezwykły, duchowy taniec derwisza.


     To już ostania wizyta w ramach realizowanego projektu „Przez piosenkę do integracji różnych kultur i narodów”. Dwa lata międzynarodowej współpracy uczniów i nauczycieli było ciekawym doświadczenie uczącym tolerancji oraz otwartości na różne kultury.

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.