W dniu 23 kwietnia 2014r. w Staninie zorganizowano nietypową kontrolę drogową, do której zaangażowano przedstawiciela GKRPA, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz grupę uczniów Szkoły Podstawowej ZS w Staninie, przybyłych z opiekunem.

Najmłodsi w asyście funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymywali uczestników ruchu drogowego do kontroli, dokonywali pomiaru prędkości oraz sprawdzali trzeźwość kierowców. Wzmocnieniem profilaktycznego przekazu były zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie atrakcyjne materiały edukacyjne np. „ Kierowca na piątkę”, „Jazda po pijanemu to droga do katastrofy ”oraz gadżety ”Odpowiedzialny kierowca”, które wręczano kierowcom. Przewodnicząca komisji dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię.