• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Eliminacje - „Książka – przyjaciel prawdziwy” - Solilandia

20

Eliminacje - „Książka – przyjaciel prawdziwy” - Solilandia

   Dnia 2 kwietnia 2014 odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Książka – przyjaciel prawdziwy”. Temat roku 2014 „Solilandia.Wyprawa do Kryształowej Groty”. Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy I – III Szkoły Podstawowej. Uczniowie najpierw poznali treść książki, którą czytali im zaproszeni goście (rodzice, nauczyciele), następnie wspólnie z wychowawcą przygotowali krótką scenkę.
  

   Do pomocy włączyli się również rodzice, przygotowując stroje i dekoracje na sali gimnastycznej, gdzie odbył się finał etapu szkolnego. Nad przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: p. Joanna Kapitaniuk, p. Piotr Michalak, p. Grażyna Świeczak wyłonili zwycięzców: I miejsce – II b, II miejsce – II a, III miejsce – I a. Komisja nie miała łatwego zadania, bo zarówno scenki jak i dekoracje do nich były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Kleks”., ponadto scenka klasy II b została nagrana i weźmie udział w  etapie ogólnopolskim (liczymy na ich zwycięstwo). Nagrodą główną jest wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Ponadto 50 filmów, które uzyskają największą ilość punktów, zostanie umieszczone na kanale You Tube i wezmą udział w konkursie o nagrodę publiczności.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.