23 września uczniowie klasy 7A i 7B pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, wybrali się na spływ kajakowy do miejscowości Mokobody w powiecie węgrowskim, rzeką Liwiec.

Ta niecodzienna wycieczka była nie lada wyzwaniem dla uczniów, którzy po raz pierwszy operowali wiosłem i próbowali zapanować nad kajakiem. Jak się w praktyce okazało wystarczyło dosłownie 20 min., by żegluga dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń. Współpraca w zespołach przyniosła efekty w postaci przyjemnego podróżowania, rozmów, integracji, podziwiania natury i pięknych krajobrazów nad Liwcem w jego średnim biegu. Na tym odcinku rzeka była wąska (4-5m szerokości), a zakręty występowały co kilkanaście metrów, brzegi rzeki otaczały trzciny, a z kajaka widać było rozległe pola i pastwiska.

Po udanym spływie uczniowie zjedli pyszną pomidorówkę ugotowaną przez gospodarzy oraz kiełbaski upieczone własnoręcznie na ognisku.

Uczniowie zwiedzili również gospodarstwo Agro-turystyczne właścicieli i zapoznali się z pracą jaką muszą wykonywać na co dzień. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.