Dnia 18 kwietnia uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunami: p. Beatą Łazuga, p. Joanną Smyk oraz p. Bożeną Skwarek uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Siedlec. Pierwszym punktem programu był pobyt w parku wodnym. Po zabawach sportowo - rekreacyjnych udaliśmy się do CKiS na spektakl "Bestia". Spektakl o młodzieży dla młodzieży opowiadający zwykłą historię w pewnej placówce. Porusza aktualne problemy podziałów, przemocy i agresji, z którymi często w szkołach zmagają się dzieci i młodzież. Zwraca uwagę, że takie zachowania powodują poczucie wyobcowania. W przedstawieniu nie ma "złotych myśli" czy gotowych rozwiązań, ale jak powiedziała jedna z postaci do młodzieży na widowni: „Ale wy się szanujcie, bo teraz macie tylko siebie i nikt was lepiej nie zrozumie, niż wy, czy w rurkach czy bez”. Możemy coś zmienić jeśli zaczniemy ze sobą rozmawiać, jeśli tylko spróbujemy być dla siebie dobrzy. Tak po prostu.

Bilety na spektakl zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Staninie.