Gminny Konkurs Recytatorski ,,Dziecięce interpretacje- Rodzina w poezji”

17 kwietnia uczennice z ZS Stanin: Maja Pietrzak 0 a, Lena Jalowska 0 b, Lilianna Wysokińska III b, Gabriela Zdankowska III b, Emilia Świętochowska VII a, Julia Mateńko VIII a reprezentowały naszą placówkę w Gminnym Konkursie Recytatorskim: ,,Dziecięce interpretacje- Rodzina w poezji” w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu.  Do drugiego  etapu gminnego uczennice zostały wyłonione podczas eliminacji szkolnych przeprowadzonych 8 kwietnia w bibliotece szkolnej. Odpowiedni dobór repertuaru, poprawna dykcja, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny to kryteria, które oceniała komisja. Spośród 24 uczestników komisja wyłoniła zwycięzców w 3 kategoriach. Wyniki naszych recytatorek przedstawiają się następująco:

I kategoria grupa 5, 6 -latków
I miejsce zajęła Lena Jalowska 0 b, opiekun  p. R. Szewczak
II miejsce Maja Pietrzak 0a, opiekun p. A. Połeć

III kategoria klasy IV- VIII
I miejsce Emilia Świętochowska VII a, opiekun p. J. Sobiech

Wyróżnione recytatorki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali dyplomy za udział  w  konkursie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów literackich.