22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety i wszystkich ekologów. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym w naszej szkole dla klas I – III  odbył się apel, który przedstawiła klasa 3b.

W części artystycznej uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.

Na dobry początek budowania nawyków ekologicznych każda klasa otrzymała sadzonkę rośliny o którą należy dbać.