16.04.24r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z listonoszem z panią Anią Brodzik.  Słuchaczami  byli uczniowie klas 2 i 3 wraz z wychowawcami. Celem spotkania było poznanie  pracy  listonosza. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Poczta Polska, jakie zadania i trasy do pokonania ma listonosz. Pojawiło się wiele pytań dotyczących codziennej pracy, np. „Czy spotyka się pani z życzliwością?”. Było też pytanie gościa do dzieci. Brzmiało:- „Czy wiecie, czego boi się listonosz?”. Oczywiście zdecydowana większość odpowiedziała- „PSA” i była to prawidłowa odpowiedź. Pani Ania  opowiedziała też, jaką drogę musi pokonać list, aby dostać się do adresata, jakie są rodzaje listów. Dzieci miały możliwość adresowania kopert i składania podpisów na urządzeniu mobilnym tablecie.

Bardzo dziękujemy pani listonosz za spotkanie. Podziękowania od dzieci dotrą pocztą.