26 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. W pierwszej części uroczystości uczniowie obejrzeli bajkową inscenizację ,,Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczennic z klas VI a, VII a i VII b. Następnie wszyscy bawili się rozwiązując bajkowe zagadki. Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste pasowanie uczniów na czytelników biblioteki szkolnej oraz wręczenie wszystkim pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie uroczystości  pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” z broszurą informacyjną dla rodziców ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Wyprawki zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!