W listopadzie, na terenie Zespołu Szkół w Staninie, odbył się cykl imprez poświęconych upamiętnieniu 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

O godz. 11.11 odbyła się krótka akademia przypominająca wydarzenia z 1918 roku. Prezentację przygotowała Pani Krystyna Rosłoń. Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Na placu szkolnym przeprowadzone zostały Szkolne Biegi Niepodległości. Reprezentanci wszystkich klas rywalizowali z podziałem na kategorie wiekowe a na trasie dominowały kolory biały i czerwony, gdyż większość uczestników wyposażona została w różnego rodzaju emblematy narodowościowe (szarfy, kotyliony, biało czerwony strój). Nad bezpieczeństwem biegających czuwali nauczyciele i wychowawcy a organizacją poszczególnych biegów i prowadzeniem imprezy zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego.

Uczniowie klas 1-3 uroczyście, wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Uczniowie z klasy 2B zaprezentowali tańce narodowe.

Do obchodów Święta Niepodległości włączyły się również przedszkolaki. Bardzo odświętnie ubrani wyposażeni w kotyliony lub inne emblematy narodościowe, wspólnie odśpiewali hymn.