13.09.2023 r.  ramach XII edycji  Narodowego Czytania uczniowie kl. VIII i przedstawiciele kl. VIIa wzięli udział  w Gminnym Centrum Rekreacji w Wesołówce w czytatniu fragmentów powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej . Swojego głosu w śledzeniu losów społeczeństwa polskiego drugiej połowy XIX wieku użyczyli: E. Świętochowska, P. Dorosz, A. Mińska, A. Goławska, J. Kot, J. Mateńko, A. Ogrodnik, A. Bębas, K. Lendzioni,  p. J. Sobiech. Ponadto czytały ten utwór władze gminy Stanin: Wójt Gminy Stanin p. Krzysztof Kazana , Przewodnicząca Rady Gminy Stanin  p. Zofia Czubek oraz Sekretarz Gminy Stanin p. Ewa  Niebrzegowska.

Publiczność stanowili: młodzież naszej szkoły, młodzież z ZS w Zastawiu oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Spośród kadry nauczycielskiej z  ZS w Staninie udział w  owym przedsięwzięciu wzięli: p. Wanda Michalak, p. Iwona Czerniewicz, p. Justyna Chmiel oraz p. Janusz Sobiech.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy ! Do zobaczenia  ponownie w przyszłym roku !