W dniach 2-3 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języka Ojczystego ph." Bądź świadomym użytkownikiem języka polskiego". Celem akcji było uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, uczulenie na niezaśmiecanie naszej polskiej mowy oraz kształtowanie odpowiedzialności za wypowiadane słowa.
Aby zachęcić uczniów do wzięcia udziału, nauczyciele poloniści przygotowali ciekawe ćwiczenia. Wśród nich znalazły się: łamańce językowe,  wydzieranka - dobre słowo, poznanie feminatywów, wykreślanki. Zainteresowaniem cieszyła się"fajna tablica", na której uczniowie mogli zapisywać trudne wyrazy.

Uwieńczeniem całości było wysłuchanie audycji ze szkolnego radiowęzła " Niech niczym diament lśni polska mowa" przygotowanej przez uczniów  i nauczycieli.

Mamy nadzieję,że słuchacze będą język polski pielęgnować i o niego dbać.

ZACHĘCAMY DO UŻYWANIA PIĘKNEJ POLSZCZYZNY!