Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Od trzech lat święto Liczby Pi gości w naszej szkole. W tym roku spotkaliśmy się znowu na sali gimnastycznej. W zabawach przygotowanych przez nauczycieli matematyki wzięli udział uczniowie klas 4-6. Spotkanie rozpoczęło się od ułożenia rozwinięcia dziesiętnego naszej bohaterki.

Zaprezentowany filmik pokazał, że matematyka jest wszechobecna i wiele dziedzin nauki ją wykorzystuje.

Uczniowie w grupach zadaniowych rozwiązywali łamigłówki ukryte w escape roomie. Następnie musieli kostką do gry (1-9) wyrzucić kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz za pomocą cyfr 3,1,4 oraz znaków działań zapisać wszystkie cyfry arabskie.

Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. Z chęcią przystępowali do kolejnych wyzwań. W nagrodę uczestnicy dzisiejszej zabawy otrzymali ciasteczka PI wykonane przez Panie kucharki. Serdecznie dziękujemy za pyszny dodatek.

Najlepiej pracujące grupy nagrodzono dodatkowymi ocenami.

Dziękujemy za mile spędzony czas. Do następnego roku.

Nauczyciele matematyki ZS w Staninie

 Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com