Od trzech lat święto Liczby Pi gości w naszej szkole. W tym roku spotkaliśmy się znowu na sali gimnastycznej. W zabawach przygotowanych przez nauczycieli matematyki wzięli udział uczniowie klas 4-6. Spotkanie rozpoczęło się od ułożenia rozwinięcia dziesiętnego naszej bohaterki.

Zaprezentowany filmik pokazał, że matematyka jest wszechobecna i wiele dziedzin nauki ją wykorzystuje.

Uczniowie w grupach zadaniowych rozwiązywali łamigłówki ukryte w escape roomie. Następnie musieli kostką do gry (1-9) wyrzucić kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz za pomocą cyfr 3,1,4 oraz znaków działań zapisać wszystkie cyfry arabskie.

Najlepiej pracujące grupy nagrodzono dodatkowymi ocenami.

Dziękujemy za mile spędzony czas. Do następnego roku.

Nauczyciele matematyki ZS w Staninie