24.11.2022 w bibliotece szkolnej odbyło się popołudniowe spotkanie dot. wspomnień o zmarłych nauczycielach pracujących w Zespole Szkół w Staninie. Zaproszono na nie  nauczycieli emerytów. Przybyły: S. Dźwigała, H. Połeć, U. Kopeć, E. Wardak, H. Sobiech. Uczniowie kl. Vb, VIa i VII przygotowali prezentacje multimedialne poświęcone  n. wym. nauczycielom:

1. Danieli  Konopce
2. Edwardowi Konopce
3. Mariannie Barbarze Rogulskiej
4. Kazimierze Połeć
5. Markowi Kurowskiemu
6. Zygmuntowi Dźwigale

Wcześniej należało  uporządkować miejsca spoczynku zmarłych, a następnie  przypomnieć niezwykłe postaci pedagogów, którzy wpisali się w historię szkoły oraz wywarli ogromny wpływ na kształtowanie umysłów i osobowości wielu pokoleń. Podczas spotkania uczestnicy także wysłuchali:

- tekstów poświęconych tym, którzy odeszli   w wykonaniu A. Goławskiej J. Mateńko, A. Mińskiej,
- recytacji ballady A. Mickiewicza „Świtezianka” w wykonaniu Emilii Świętochowskiej (recytacja nagrodzona I miejscem w gminnym konkursie „W kręgu poezji romantycznej”)
- recytacji wiersza Cz. Miłosza „Który skrzywdziłeś” w wykonaniu J. Sobiecha ( recytacja nagrodzona nominacją na etap wojewódzki podczas powiatowego przeglądu ph. „Jesienne inspiracje- współczesność”
- tekst J. Twardowskiego w wykonaniu J. Chromińskiej

Wszyscy śpiewali piosenki patriotyczne, harcerskie, turystyczne przy akompaniamencie akordeonu, na którym grała J. Skwarek. Wiele wspomnień wzbudzały kroniki szkolne.

W spotkaniu udział wzięli: dyrektor ZS I. Gromada oraz wicedyrektor J. Michalak, wychowawczyni  kl. Vb B. Skwarek, wychowawczyni kl. VII I. Czerniewicz. Organizatorami przedsięwzięcia byli: W. Michalak (nauczyciel bibliotekarz), J. Sobiech (nauczyciel j. polskiego).