Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

25 listopada odbyło się spotkanie autorskie z  panem Markiem Michalakiem - wieloletnim Rzecznikiem Praw Dziecka (2008-2018), pedagogiem, społecznikiem, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Spotkanie było połączone z promocją książki „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Pisanie dla dzieci o uniwersalnych wartościach to zadanie trudne. Udaje się wyjątkowym, w tym panu Markowi.  W swojej książce stworzonej z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach Marek Michalak przedstawia wartości ponadczasowe i tematy niekiedy skomplikowane. Czytając, zgłębimy wyjaśnienia pojęć, takich jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Książka ,, Opowieści o tym, co w życiu ważne” dostępna jest w zbiorach biblioteki szkolnej.

Spotkanie autorskie było jednym z zadań projektowych realizowanych w ramach NPRC.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com