Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stanin


14 grudnia 2022 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Stanin dziewcząt i chłopców rocznik 2013 i młodsi w Zespole Szkół w Staninie. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z gminy Stanin –  Jeleńca, Sarnowa, Tuchowicza, Zastawia, Zagoździa i Stanina. Pani dyrektor Izabela Gromada powitała wszystkich uczestników i gości. Głos zabrał również pan wójt Krzysztof Kazana. Uczestnicy dzielnie walczyli o zajęcie pierwszego miejsca i o Puchar Wójta Gminy Stanin. Rozegrano 15 meczy ,,każdy z każdym”, po których wyłoniono zwycięzcę. Pan wójt ze swoją załogą przygotował 3 puchary, medale dla każdego uczestnika, nagrody dla szkół i indywidualne dla najlepszych zawodników, piękne koszulki w różnych kolorach z numerami i nazwą miejscowości, w której znajduje się szkoła. Ponadto uczestnicy imprezy sportowej posilili się zdrowymi przekąskami w postaci owoców – bananów i mandarynek oraz soczkami zakupionymi również przez wójta gminy Stanin. Opiekunowie i trenerzy mogli posilić się ciastem przygotowanym przez rodziców uczniów klas III a i III b z Zespołu Szkół w Staninie i obiadem.

Poniżej wyniki turnieju:

I miejsce - Stanin
II miejsce -  Zagoździe
III miejsce – Jeleniec
IV miejsce – Tuchowicz
V miejsce – Sarnów
VI miejsce – Zastawie. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcel Krawczyk – uczeń ZS w Staninie, najlepszą zawodniczką została Natalia Bogusz – uczennica PSP w Zagoździu, najlepszym bramkarzem został Łukasz Kalinowski z PSP w Jeleńcu.

Na zakończenie głos zabrali: pani dyrektor, pan wójt, pani Teresa Wardak i pani Barbara Mróz. Pan wójt wręczył puchary 3 najlepszym drużynom, medale wszystkim uczestnikom turnieju, nagrody indywidualne najlepszym zawodnikom i bramkarzowi, piłki i dyplomy każdej szkole. Trenerzy i opiekunowie drużyn otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do turnieju. Byli nimi: pani Katarzyna Filip, pan Rafał Goławski, pani Danuta Wiącek, pan Wojciech Góral, pani Aneta Kachniarz, pan Andrzej Osiak, pani Barbara Mróz i pani Teresa Wardak.

Organizatorzy turnieju dziękują wszystkim za udział w imprezie sportowej.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com