17 listopada 2022 roku w ramach realizacji działań prozdrowotnych, uczniowie klas IV- VI wzięli udział w spotkaniu z fizjoterapeutką- Panią Moniką Goławską.

Uczniowie dowiedzieli się, że fizjoterapeuta to  osoba , która poprzez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym, min. in. poprawia ich sprawność ruchową czy zatrzymuje postępującą chorobę. Pani Monika z udziałem uczniów w przystępny sposób  przekazała  co charakteryzuje prawidłową postawę ciała, a co nieprawidłową. Uczestnicy spotkania poznali również przyczyny nieprawidłowej postawy i sposoby zapobiegania im.  Winowajcą okazał się siedzący tryb życia, mała aktywność ruchowa i nieodpowiednie noszenie plecaków z książkami.

Prelegentka opisała jak wyglądają niektóre zabiegi np. suche igłowanie czy plastrowanie i czemu służą.   Opowiedziała także o ścieżce zawodowej fizjoterapeuty. Prelekcja była interesująca o czym świadczyły liczne pytania uczniów do pani fizjoterapeutki.