21 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do Międzynarodowej edycji,  VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne i może sprawiać przyjemność. Warunkiem jest odpowiedni dobór literatury. Uczniowie dokonywali wyborów czytelniczych, korzystając z zasobów biblioteki szkolnej oraz bibliotek domowych. W  dniu akcji korytarze naszej szkoły zamieniły się w strefy czytelnicze, panowała zupełna cisza i miło było patrzeć, jak każdy siedzi i czyta książkę. Zgadzamy się z tezą, że nie każdy lubi czytać książki, ale w tej akcji każdy uczestnik podjął taką próbę.

Akcja była też świetną okazją do promocji nowości wydawniczych zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.