#LaboratoriaPrzyszłości 24 października 2022 r. uczniowie klasy VIIa na lekcji geografii lokalizowali na mapie najważniejsze rzeki i jeziora w Polsce. Bardzo pomocna w tym zakresie była zakupiona dzięki programowi Laboratoria Przyszłości “mapa Polski magnetyczna”, na której uczniowie zaznaczali wskazane wody powierzchniowe. Na zakończenie zajęć utrwalili sobie również poznane wcześniej krainy geograficzne dysponując uzyskanymi w ramach powyższego projektu ”magnetycznymi etykietami 14 największych krain geograficznych”. Powyższa mapa konturowa znacznie ułatwiła pracę na lekcji i przyczyniła się zwiększenia aktywności uczniów.

Uczniowie klasy VIb podczas zajęć 26 października przypominali sobie cechy i znaczenie południków oraz równoleżników. W tym celu wykorzystali ponownie “Współrzędne geograficzne -model południków i równoleżników na globusie”, który pobudzając wyobraźnię z powodzeniem pozwolił uczniom utrwalić wymagane umiejętności.
28 października klasa VIb miała okazję po raz pierwszy prześledzić ruch obrotowy Ziemi w oparciu o “Tellurium małe - model oświetlany”, który skutecznie uświadomił uczniom cechy i następstwa ruchu Ziemi wokół własnej osi.
Sprzęt wykorzystany podczas zajęć placówka uzyskała w ramach udziału w programie Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości. Należy jednoznacznie stwierdzić, iż jego zastosowanie znacząco wpływa na efektywność pracy uczniów podczas lekcji.

Lekcje przeprowadziła p. Joanna Konieczna.