Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Piękno ballad Adama Mickiewicza - XI edycjia Narodowego Czytania


Kolejny raz nasza szkoła odpowiedziała na apel Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i wzięła udział w XI. edycji Narodowego Czytania. W roku 2022 został wybrany przez Prezydenta Andrzeja Dudę zbiór ,,Ballad i romansów” A. Mickiewicza. Przypomnienie literatury wieszcza narodowego wzbogaciło jubileuszowe obchody 200-lecia polskiego Romantyzmu. W Zespole Szkół w Staninie 09.09.2022r. uczniowie wraz z polonistami i nauczycielem bibliotekarzem podczas przerw na korytarzu głośno czytali utwory A. Mickiewicza. Moralność ludową i interwencję świata nadprzyrodzonego w życie ludzi ukazała młodzież klas VI, VII i VIII, czytając następujące ballady:,,Świteziankę”, ,,Lilije” i ,,Świteź”. Rzeczywistość i moc modlitwy unaoczniły klasy V i IV b, prezentując ,,Powrót taty”. Humor i rubaszność ,,Pani Twardowskiej” wyraziły dzieci klasy IV a. 
 
Uważamy, że poprzez zaangażowanie uczniów naszej szkoły w Narodowe Czytanie ,,Ballad i romansów”  A. Mickiewicza zrealizowaliśmy ważne cele: promowanie czytelnictwa, prezentowanie bogactwa rodzimej literatury, zwrócenie uwagi na dbałość o polszczyznę, wzmocnienie jedności i tożsamości Polaków.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com