Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Już kolejny rok w naszej szkole dbamy o środowisko naturalne i bierzemy udział w akcjach ekologicznych. Jedną z takich akcji była zbiórka zużytych baterii i telefonów komórkowych. W ramach realizowanego w tym roku szkolnym Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego– ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY zebraliśmy łącznie prawie 6 kg telefonów, które zostały odebrane przez Biosystem Elektrorecykling SA i ponad 105 kg baterii. W zamian szkoła otrzyma bon na pomoce szkolne. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Anna Nowak.

Wszystkie zużyte baterie i telefony poddawane są recyklingowi, dzięki czemu: 

  • zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska,
  • odzyskuje się wiele cennych surowców np. cynk,
  • zmniejsza się ilość odpadów na składowisku.

Podsumowanie zbiórki: (ilość baterii w kg)

Klasa

1A - 29,3

0B -14,2

3B - 12,8

5B - 10,01

4A - 9,04

7A - 8,18

8B - 4,814

3A - 4,566

4B - 3,068

5A - 1,1

7B - 0,5

sekretariat - 7,94

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com