9 czerwca 2022 r., na obiektach Zespołu Szkół w Staninie odbyła się I Szkolna Spartakiada Rodzin. Celem projektu było propagowanie aktywności ruchowych przez całe rodziny, podniesienie poziomu aktywności fizycznej, promocja zdrowego stylu życia, integracja poprzez wspólną realizację zadań oraz WYŁONIENIE NAJAKTYWNIEJSZEJ RODZINY ROKU SZKOLNEGO 2021/2022.

Współzawodnictwo odbywało się na zasadzie gry terenowej, podczas której uczestnicy w liczbie 15 rodzin (rodziny składające się z rodzica/rodziców i dziecka/dzieci), wykonywali zadania z kategorii sportu, rekreacji, edukacji zdrowotnej i ogólnej wiedzy z przedmiotów szkolnych. Mierzyli się między innymi z dyktandem, zadaniami matematycznymi, zasadami resuscytacji czy też karaoke. Komisje sędziowskie, w osobach uczniów z klas ósmych, skrupulatnie oceniały pracę poszczególnych rodzin i przydzielały punkty. Niewątpliwym sukcesem jest fakt,  że wszystkie rodziny, które podjęły rywalizację, wykonały 16 zadań z 16 zaplanowanych (100%) a emocji i wrażeń było co niemiara. Uczestnicy zgodnie orzekli, że impreza powinna być kontynuowana w kolejnych latach.

Ostatecznie klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce, dyplom i okazały puchar a przede wszystkim:
Tytuł Najsprawniejszej Rodziny w Szkole Podstawowej w Staninie, roku szkolnego 2021/2022, zdobyła Rodzina Matyszków (Pan Albert z synem Michałem) – GRATULUJEMY

• II miejsce Rodzina Sobiechów (Pan Tomasz z synem Jakubem)
  • III miejsce Rodzina Krawczyków (Pani Krawczyk Aneta z synem Hubertem i Marcelem)

Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy Radzie Rodziców działającej przy SP w Staninie, za ufundowanie nagród i poczęstunku dla uczestników projektu.

Podziękowania należą się także uczniom klas ósmych, którzy znakomicie wywiązali się z roli sędziów zawodów.

ZAPRASZAMY ZA ROK.