W poniedziałek 11.04.2022r. Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie był gospodarzem dużej imprezy szachowej: II Otwartych Mistrzostw ZS nr 3 i Mistrzostw Szkół Średnich w Szachach. Turniej współorganizowało „Stowarzyszenie Szachistów Szachpol”  oraz Miasto Łuków, a sędziował zawody sędzia klasy międzynarodowej FA Pan Piotr Piwowarczyk.

Na mistrzostwa zgłosiło się równo 80 zawodników i zawodniczek ze szkół miejskich i powiatowych.

Imprezę punktualnie o godzinie 10.00 uroczyście otworzyła Dyrektor ZS nr 3 w Łukowie, a zasady i przepisy gry objaśnił uczestnikom sędzia główny zawodów. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozgrywając po dziewięć rund w tempie po 10 minut na zawodnika, które były następnie odpowiednio punktowane w zależności od wyniku.

II Otwartych Mistrzostwach  Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie przeprowadzono klasyfikację indywidualną  oraz klasyfikacje indywidualne w odrębnych kategoriach dziewcząt i chłopców i drużynową ze szkół podstawowych i średnich.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych nasi uczniowie pod opieką P. Joanny Smyk wywalczyli II miejsce.

Gratulujemy uczniom wspaniałych umiejętności szachowych oraz osiągniętych wyników.

Skład drużyny:
Klasa 5a - Jakub Kot, Przemysław Dorosz
Klasa 4a – Zuzanna Goławska, Jolanta Kazana, Alan Lendzion, Klara Połeć, Piotr Połeć