Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Mistrzostwa ZS nr 3 i Mistrzostw Szkół Średnich w Szachach


W poniedziałek 11.04.2022r. Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie był gospodarzem dużej imprezy szachowej: II Otwartych Mistrzostw ZS nr 3 i Mistrzostw Szkół Średnich w Szachach. Turniej współorganizowało „Stowarzyszenie Szachistów Szachpol”  oraz Miasto Łuków, a sędziował zawody sędzia klasy międzynarodowej FA Pan Piotr Piwowarczyk.

Na mistrzostwa zgłosiło się równo 80 zawodników i zawodniczek ze szkół miejskich i powiatowych.

Imprezę punktualnie o godzinie 10.00 uroczyście otworzyła Dyrektor ZS nr 3 w Łukowie, a zasady i przepisy gry objaśnił uczestnikom sędzia główny zawodów. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozgrywając po dziewięć rund w tempie po 10 minut na zawodnika, które były następnie odpowiednio punktowane w zależności od wyniku.

II Otwartych Mistrzostwach  Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie przeprowadzono klasyfikację indywidualną  oraz klasyfikacje indywidualne w odrębnych kategoriach dziewcząt i chłopców i drużynową ze szkół podstawowych i średnich.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych nasi uczniowie pod opieką P. Joanny Smyk wywalczyli II miejsce.

Gratulujemy uczniom wspaniałych umiejętności szachowych oraz osiągniętych wyników.

Skład drużyny:
Klasa 5a - Jakub Kot, Przemysław Dorosz
Klasa 4a – Zuzanna Goławska, Jolanta Kazana, Alan Lendzion, Klara Połeć, Piotr Połeć
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com