6 grudnia 2021r. uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką p. Barbary Mróz, p. Teresy  Wardak i p. Cecylii Barszcz  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.  Wycieczka rozpoczęła się  pobytem w Pałacu Prezydenckim, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości  Prezydent Andrzej Duda. Zostały nam udostępnione do zwiedzania pomieszczenia, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem pary prezydenckiej oraz prezydenckich ministrów - m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała i Sala Niebieska. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Sala Chorągwiana, gdzie prezentowane są repliki historycznych chorągwi polskich. Na koniec pobytu uczniowie złożyli świąteczne życzenia  i na ręce pracowników kancelarii prezydenckiej przekazali własnoręcznie przygotowane kartki bożonarodzeniowe.  Kolejnym punktem wycieczki było zatrzymanie się przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, spacer do Grobu Nieznanego Żołnierza oraz pomnika Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zapalili znicze oraz  minutą ciszy oddali hołd wielkim Polakom. Podczas pobytu w Domu Zagadek przeżyli  wielką przygodę. Poszukując wyjścia z tajemniczych pokoi rozwijali swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim efektywną pracę w zespole. Najbardziej jednak oczekiwanym  miejscem przez uczniów była sala zabaw  ,,Kolorado”. Była tam okazja  do świetnej zabawy, relaksu i integrowania grup w kolorowym, przyjaznym i pełnym atrakcji otoczeniu. Niezapomniane emocje, ekscytujące przeżycia i zupełnie nowe doświadczenia jeszcze długo przywoływały wspomnienia. Mikołajki z pewnością były udane.