Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

POKAZY DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH NA WYŻSZEJ UCZELNI W LUBLINIE


Udział uczniów naszej szkoły w pokazach chemicznych organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie stał się już od kilkunastu lat tradycją. Również w tym roku szkolnym, dn. 3 grudnia uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców oraz nauczyciela chemii uczestniczyli w tychże pokazach. Udział w pokazach miał przekonać uczniów do tego, że można polubić chemię, ponieważ nie jest tylko trudnym przedmiotem szkolnym, lecz również jest ciekawa, kolorowa, wybuchowa i wyjaśnia różnorodność przemian, jakie zachodzą w naszych organizmach oraz w naszym otoczeniu. Niektórzy uczniowie wykonywali doświadczenia samodzielnie, według instrukcji pracowników uczelni. 

Chemicy prowadzący pokaz zapoznali młodzież ze specyfiką swojej pracy oraz zachęcili uczniów do wyboru w przyszłości studiów chemicznych. Poinformowali również, jakie trzeba mieć predyspozycje oraz jakie są przeciwskazania do wykonywania zawodu chemika.

Drugim punktem wycieczki był film w Cinema City, pt: ” Eternals”. 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com