W świątecznej atmosferze 17 grudnia 2021roku w klasie IIa odbyło się spotkanie wigilijne. W udekorowanej sali znalazła się choinka przystrojona m.in. ozdobami przygotowanymi przez uczniów oraz małe choineczki, które były wykonane w ramach Rodzinnego Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsza choinka”. Wraz z zaproszonymi gośćmi  p. Jolą Skwarek oraz rodzicami z Klasowej Rady Rodziców spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, miłej i życzliwej atmosferze. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania przez uczniów fragmentu  Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie zaśpiewaliśmy kolędę ,,Wśród nocnej ciszy”, po czym dzieliliśmy  się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Podczas wspólnego posiłku degustowaliśmy potrawy wigilijne przygotowane przez rodziców oraz pierniczki upieczone przez jedną z mam, a samodzielnie ozdobione przez dzieci. Następnie każdy wręczył wylosowanej osobie własnoręcznie wykonaną  kartkę bożonarodzeniową wraz z życzeniami. Dodatkowo w ramach innowacji pedagogicznej ,,Podróże z książką” chętni uczniowie czytali lub recytowali wiersze o tematyce świątecznej. Przy akompaniamencie akordeonu jeszcze długo śpiewaliśmy pastorałki i kolędy. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.